Will Smith është ftuar të flasë në parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar pas një incidenti ku ai goditi me shuplakë Chris Rockun në skenë gjatë ceremonisë së Oskarit.

Deputetja konservatore Dehenna Davison i shkroi letër të hapur Smithit të hënën dhe i kërkoi atij të shkonte dhe të fliste me deputetët, lidhur me atë që ndodhi, përcjell Klankosova.tv.