Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës prej tre deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbaj mot me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.
Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 5 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 11 gradë.

Te dielën dhe fillim të javës së ardhshme do të ketë stabilizim të motit me ritje të temperaturës ditore.

By I ZH

Leave a Reply