Qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, Kharkiv, është goditur nga sulmet ruse.

Siç raporton CNN, më shumë se 20 persona u plagosën, duke përfshirë një fëmijë, në një shpërthim në një ndërtesë qeveritare në qytet, tha Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës në një postim në Telegram, transmeton lajmi.net.

Shpërthimi shkatërroi ndërtesën, sipas videove të incidentit të postuara nga Ministria e Punëve të Jashtme të Ukrainës (MOFA) dhe zyrtarë të qeverisë ukrainase.

Këto pamje tregojnë skenat në Kharkiv: