Rajoni

Pak bashkëpunim Kosovë- Shqipëri në kohë pandemie (VIDEO)

I shkroi letra Washingtonit dhe Brukselit.

Kryeminsitri në detyrë Albin Kurti në to shprehte shqetësim rreth situatës së pandemisë dhe zhvillimet politike në vend.

Por, partia më e madhe opozitare po ia sheh për të madhe shefit të qeverisë në detyrë që një të tillë nuk e dërgoi edhe në Tiranë.

Në PDK po besojnë se tek kjo mungesë komunikimi ndikuan marrëdhëniet në mes Edi Ramës dhe Albin Kurtit./klankosova