Lajme

Një tërmet i fuqishëm sapo goditi Turqinë, këto pamje shfaqin panikun që shkaktoi të qytetarët (VIDEO)

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve.

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë.

Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz apo materiale.

Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, ndërsa zyrtarët turq shprehen se ishte 5.2.