Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut të cilat gjatë ditës do të ndërpriten. Do të fryjë erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verilindor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej dy deri në tetë gradë celsius, ndërsa temperatura e ditës prej tetë deri në 14 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe me reshje të përkohshme ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 12 gradë celsius.

Nga dita e hënë moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa gjatë ditës temperaturat do të jenë në rritje.

By I ZH

Leave a Reply