Një 13 vjecar është vetëp lag osur në orët e mesditës në qytetin e Gja kovës. Ai është në gjendje të rëndë dhe pasi është trajtuar në emergjencën e Spitalit Rajonal në Gjakovë “Isa Grezda”, është transportuar në QKUK.

lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

“Sot më datën 02.11.2021 rreth orës 15:33 kemi pranuar një informatë se ne emergjencën e Spitalit Rajonal ” Isa Grezda” një person i moshes 13 vjeçare ka kërkuar tretman mjekësor.

Patrulla ju ka përgjigjur informatës dhe me te arritur ne spital ka kuptuar se gjendja shëndetësore e tij eshte e renduar dhe i njejti eshte derguar për trajtim te mëtutjeshme ne Prishtine. Sipas informatave fillestare dyshohet se viktima eshte vetë-plagosur me armë zjarri. Të gjitha njësitet relevante policore ju kane përgjigjur rastit”, tha ai. Gjurkaj ka shtuar se rrethanat e rastit janë nën hetim.

By B I