Rajoni

Kosovë, gruaja goditet së paku 10 herë me thikë, arrestohet burri i saj

Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës ka intervenuar në një shtëpi në qytetin e Skenderajt ku ka gjetur të plagosur një grua.

Policia ka arrestuar burrin e saj si të dyshuar.

Gjendja e të plagosurës e cila disa herë ishte goditur me thikë në pjesën e gjoksit dhe disa pjesë tjera të trupit mbetet jashtë rrezikut për jetë.

Lajmin për Kallxo.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë në Mitrovicë, Valon Preteni.

“Prokuroria është duke e përgatitur kërkesën për caktimin e paraburgimit pas arrestimit që iu ka bë burrit të të plagosurës në Skenderaj”, tha Preteni.

Policia ende është duke u marr me rastin.