Nëpërmjet një fragmenti të episodit 16 të sezonit 25, Homeri bëhet referi i ndeshjes mes Spanjës dhe Brazilit, që po luajnë për Botërorin, kur një nga elementët europianë i ofron para për t’i ndihmuar të bëhen kampionë. Ironikisht, babai i Bartit e refuzon atë, e përjashton lojtarin dhe, rastësisht, shënon golin.


Favoriti për të qenë kampion i botës 2022

Brazili përfundoi duke e fituar atë ndeshje kundër Spanjës dhe, në rast se do të materializohej kështu dhjetorin e ardhshëm, ai do të fitonte Kupën e Botës së tij të gjashtë, duke kujtuar se e fundit u zhvillua në Kore dhe Japoni në vitin 2002, kur mposhtën Gjermaninë.