Dashi-Sot do të dalin në dritë disa raste që do të kërkojnë zgjidhje të menjëhershme nga ju. Lëvizni metodikisht, pa u nxituar, për të dalë nga ngërçi.

Demi-Sot, mos lejoni që imagjinata juaj të e çmendur të vihet në zbatim. Mos u nxitoni në vendime që duhet të merrni, por merrni kohën që ju duhet për të peshuar të mirat dhe të këqijat së pari.

Binjakët-Sot ju mund të shpërbleheni bujarisht nëse gjeni kohën për të shprehur imagjinatën dhe ëndrrat tuaja. Fatkeqësisht, kjo mund të anashkalohet – por jo nëse nuk jeni teknik dhe e di se çfarë po bën.

Gaforrja-E hëna do t’ju sjellë shumë acarim. Mos tregoni dogmatizëm, sepse do të keqkuptoheni nga njerëzit përreth jush për shumë çështje.

Luani-Zhvillimet që keni për disa çështje që ju shqetësojnë sot, do të jenë shumë të mira, por do të mendoni pse ndodhin disa gjëra që nuk ju pëlqejnë aq shumë.

Virgjëresha-Për të përmirësuar situatat që ende mund t’ju shqetësojnë ju duhet vullnet. Ju jeni në një rrugë shumë të mirë dhe do t’ju prezantohen disa mundësi nga të cilat duhet të përfitoni.

Peshorja-Sot të dashurit tuaj kërkojnë shumë nga ju dhe kjo ju shqetëson pak. Kthehuni te zakonet tuaja të vjetra dhe mos u merrni me diçka më të vogël.

Akrepi-Përfitoni nga mundësitë që keni, i dashur Akrep, në mënyrë që të tejkaloni problemet e ndryshme. Ju dëshironi të largoheni nga jeta e përditshme, sepse rutina ju ka lodhur shumë me kaq shumë detyrime dhe probleme që paraqiten vazhdimisht.

Shigjetari-Do të keni shumë mundësi të ndryshoni disa gjëra rreth jush, të cilat deri më tani nuk ju pëlqyen aq shumë.

Bricjapi-Do të mahnitni turmat pasi jeta juaj shoqërore do të jetë shumë e fortë dhe do të kemi kontakte dhe diskutime të këndshme. Me pak fjalë, besimi dhe dinamizmi juaj janë në maksimum sot.

Ujori-Kjo e hënë do t’ju japë mundësinë, i dashur Ujor, të realizoni shumë nga planet tuaja, por duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos bërë ndonjë lëvizje të nxituar që do t’ju kushtojë në të ardhmen.

Peshqit-Gjendja juaj shpirtërore është pak e çuditshme dhe është më mirë të shmangni disa njerëz që prishin humorin tuaj me ulërimat e tyre. 

By I ZH

Leave a Reply