Kronika Rajoni

Gjakovë, ka ndërruar jetë pacientja shtatzënë nga Covid-19

Ka ndërruar jetë pacientja nga Gjakova e cila ishte shtatzënë dhe e prekur me koronavirus.

Pacientja shtatzënë e prekur nga COVID-19 që ishte e shtruar në Klinikën Infektive ka vdekur mëngjesin e sotëm.

Këtë lajm e ka konfirmuar, Ferdinand Kolaj drejtor i Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës, raporton kp.

Vdekja e gjakovares nga koronavirusi çon në 16 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në Kosovë.

Theksojmë se deri më tani në Kosovë janë 598 si dhe 123 të shëruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *