Megjithëse sezoni nuk ka mbaruar, tashmë është e lehtë të identifikosh disa nga talentet më të ndritshëm në pesë ligat e mëdha (Premierligë, LaLiga, Bundesliga, Serie A dhe Ligue 1).

Driblab ka krijuar një ekip së bashku duke përdorur statistika të rëndësishme për secilin pozicion.

Bundesliga ka më shumë nga talentet e rinj që pritet të kenë prespektivë të ndritur në Evropë, përcjell lajmi.net.

Shumë prej atyre që janë përfshirë tashmë janë superyje të konsoliduar përkundër moshës së re, si Kylian Mbappe, Jadon Sancho dhe Achraf Hakimi.

Sezoni 2019/20 tashmë ka zbuluar disa talente të reja, si Alphonso Davies dhe Reece James, ndërsa të tjerët kanë ndërmarrë një hap përpara, siç janë Fede Valverde dhe Martin Odegaard. /Lajmi.net/

By I ZH

Leave a Reply