Gjatë natës së kaluar është shënuar edhe një viktimë nga virusi Korona, mëson Alsat, duke çuar kështu numrin e viktimave nga koronavirusi në 27. Sipas informatave tona bëhet fjalë për pacientë nga Kumanova. Ndryshe informatat e fundit të publikuara nga ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e djeshme për shtyp, flasin për afro 600 të prekur nga virusi korona dhe 30 të shëruar.

Në vazhdim e sipër është vlerësimi i rasteve tjera pozitive.

By I ZH

Leave a Reply