Sport

Ish-lojtarit të Gjermanisë i gjenden fotografi me fëmijë të abuzuar seksualisht

Prokurorët në Gjermani kanë ngritur akuza kundër ish-lojtarit të kombëtares, Christoph Metzelder, pasi në zotërim të tij u gjetën fotografi të shumta me abuzime seksuale të fëmijëve. 39-vjeçari befasoi të gjithë vitin e kaluar kur u akuzua se i kishte dërguar fotografi të ngjashme një gruaje në WhatsApp. Tani, sipas “Bild”, një tjetër grua e […]

Sport

Zbulohet oferta e City për Messin

Manchester City është një nga klubet më të avantazhuara për të marrë shërbimet e Leo Messit nëse argjentinasi largohet nga Barcelona. Sipas ESPN, klubi anglez, që i përket “City Football Group”, po mendon që t’i ofrojë numrit 10 të Barcelonës një kontratë prej 3 vitesh në Premier League dhe më pas dy vite të tjera […]

Sport

Tifozi shqiptar i dashurur me serbët: “Ky klub është në zemrën time për 35 vjet, do ti mbështes kundër Tiranës”

Kur jemi vetëm 2 ditë larg ndeshjes së shumëpritur mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës, listës së shqiptarëve që dashurojnë klubin serb i shtohet edhe një tjetër person. Pas Kosta Grillos, është një tifoz i Skënderbeut ai që e thotë hapur se është tifoz i Crvena Zvezdës, madje shton se do të jetë në stadium kundër […]

Sport

Tri skuadrat ku mund të transferohet Mess

Lionel Messi mbetet një synim i Paris Saint Germain, Inter dhe Juventusit, me të ardhmen e argjentinasit që ende mbetet dyshuese et Barcelona. Kapiteni i Barcelonës ka qenë shumë i përfolur për një largim nga ‘Camp Nou’, pas një sezoni zhgënjyes dhe pa trofe me katalanët. 33 vjeçari raportohet se është takuar me trajnerin e […]

Sport

Nani: Ronaldo më i mirë se Messi, Pele e Maradona

Luis Nani beson se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Portugezi dhe CR7 ishin së bashku te Manchester Unitedi për dy sezone, para se 35-vjeçari të kalonte te Real Madridi në vitin 2009. 33-vjeçari është tani kapiten i Orlando Cityt në MLS, derisa ka deklaruar se bashkëkombësi i tij është […]

Sport

ZYRTARE: Gianni De Biasi, trajner i Azerbajxhanit

Gianni De Biasi rikthehet në krye të një përfaqësueseje futbolli. Ish-trajneri i Shqipërisë ka firmosur kontratën me Federatën Azere të Futbollit deri në 30 nëntor 2021. Lajmin e dha vetë trajneri 64-vjeçar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. “Sot kam firmosur kontratën që me lidh me Federatën e Azerbajxhanit deri më 30 nëntor 2021. Shumë […]

Sport

Zyrtare: BVB transferon Jude Bellingham, transferimi i 17-vjeçarit raportohet se është rekord për moshën e tij

Borussia Dortmund ka njoftuar blerjen e Jude Bellingham nga Birmingham City. Me këtë rast klubi gjerman nuk ka dhënë shifra zyrtare të transferimit, por Sky Sport raporton se BVB ka paguar për këtë transferim 25 milionë funte (27.4 milionë euor). Në rast se këto shifra janë të vërteta, atëherë transferimi i mesfushorit 17 vjeçar është […]

Sport

“Familja planifikon që Schumacher të shfaqet në publik”, ish-kreu i Ferrarit flet për gjendjen e gjermanit: E kam takuar

Që nga viti 2013, kur u aks identua në Alpet Franceze, Michael Schumacher nuk është më i njëjti. Edhe sot, gjendja e tij klinike mbahet e fshehtë dhe larg kamerave, pasi familja e tij ka luftuar fort për ruajtjen e privatësisë.Ish-kreu i Ferrarit, Jean Todt ka thënë se familja e Michael Schumacher është duke punuar […]

Sport

Ndërron jetë legjenda e kombëtares angleze

Legjenda e Kombëtares së Anglisë, Jack Charlton, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Ish mbrojtësi i qendrës ka qenë pjesë e skuadrës legjendare të Anglisë, që kishte fituar Kupën e Botës në vitin 1996. Legjenda vdiq paqësisht dje në shtëpinë e tij në Northumbreland me familjen e tij afër. Në një deklaratë, familja tha: […]