Showbiz

E trishtë! COVID-19 i merr jetën këngëtarit të njohur shqiptar

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi përmes një postimi në rrjete sociale ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të këngëtarit dhe arsimtarit fierak Timo Lule. “Humbem nje embleme te qytetarise, trashegimise, kultures, kenges, arsimit fierak! Ne jemi krenare qe patem fatin te prekim talentin, shpirtmiresine, perkushtimin dhe mesimet e Profesor Timos! I paharruar […]

Showbiz

Mediat britanike: Njihuni me 20-vjeçarin shqiptar që jep këshilla si të futeni ilegalisht në Angli

Poza me makina të shtrenjta dhe foto duke shijuar pijen në restorante të kripura, shqiptari Dijonis Biba nuk e ka problem që të tregojë jetën luksoze që bën. Kështu e përshkruan tabloidi britanik Mail Online të riun nga veriu i Shqipërisë që tashmë jeton në Angli. Megjithatë, në mediat sociale, Biba si duket nuk “promovon” […]

Showbiz

Humbi peshë për filmin, aktori i njohur përfundon në spital

George Clooney u shtrua në spital për shkak se humbi 13 kilogramë për filmin “Midnight Sky”. Gjatë një interviste dhënë së fundi revistës “Mirror” ka rrëfyer se për shkak të dietës shumë të fortë për arsye roli, pati probleme të mëdha shëndetësore. Në filmin “The Midnight Sky”, Clooney është njëkohësisht edhe aktor dhe regjisor. “Ndoshta […]

Showbiz

Pasi i dhunuan djalin, ish banorja e Big Brother bëhet police, shfaqet me uniformën e Policisë së Shtetit

Zaida Çobo, ish-banorja e Big Brother që vetëm pak muaj më parë u bë protagoniste në të gjitha mediat shqiptare, pasi u publikua një video ku shihej se disa efektivë shtrinë në tokë djalin e saj, ka realizuar ëndrrën. Çobo është bërë pjesë e Policisë së Shtetit, dëshirë të cilën e kishte pasur para shumë […]

Showbiz

Prokuroria përfundon hetimet, ja akuza me të cilën do të përballet Fjolla Morina në gjyq

Prokuroria e Kukës përfundoi hetime për këngëtaren Fjolla Morinën, e cila akuohej për armëmbajtje pa leje. Kurse për dy shoqëruesit e artistet, Fisnik Sylj dhe Fitimk Muji prokuroira pushoi akuzat. Të dhënat e mbledhura janë dërguar tek Gjykata e Rrethit Kuksë , e cila pritet të jap një datë për zhvillimin e seancës ndaj Morinës. […]