Lajme Rajoni

“Ke hedhur një fëmijë tjetër në koshin e plehrave”, vëllai për plaset live me motrën që akuzoi burrin për dhunë

Nje grua 45-vjecare nga Vlora, qe ka rrefyer historine dramatike te jetes se saj dhe dhu nen e ushtruar nga bashkeshorti, eshte perballur live ne studio me vellane e saj, i cili e ka akuzuar per mashtrim. Perballja ndodhi sot në studion e emisionit me “Zemër të Hapur”, te autores Evis Ahmeti, ne “News 24”, […]

Lajme Rajoni

“Ti je ajo e koronavirusit?”, gazetares së ‘Top Channel’ i ndodh ajo që nuk pritej me shitësen e bukës

Gazetarja e Top Channel, Sidorela Gjoni e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ka treguar një episod mjaft interesant që i ka ndodhur me një shitëse në furrën e bukës. Në momentin që ka hyrë në dyqan, Sidorela ka treguar se shitësja e pyeti se a është ajo gazetarja që raporton për COVID-19 dhe në […]

Rajoni

Gjakovë, gjendet e vdekur një grua

Një grua është gjetur e vdekur ditën e djeshme në Gjakovë Siç njofton PK, një person ka ka raportuar se gruaja e xhaxhait të tij viktima femër kosovar e është gjetur pa shenja jete. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar […]

Rajoni

Kosova ka ndërmarrë hapa kritikë në sigurinë kibernetike

Kosova është përmirësuar në shumë fusha të kapacitetit të sigurisë kibernetike dhe ka një kuptim gjithëpërfshirës të mangësive ekzistuese dhe mundësive për ndërtimin e kapaciteteve në vitet e fundit, thotë raporti i ri i vlerësimit të sigurisë kibernetike. Raporti përdorë metodologjinë e Modelit të Pjekurisë së Kapacitetit (CMM) të Sigurisë Kibernetike për Kombet, të zhvilluar […]

Rajoni

Rama takohet me Ahmetin

Radhës për t’u takuar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama i erdhi edhe kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai në objektin komunal e priti shefin e ekzekutivit shqiptar. Ashtu si në takimet e tjera, mediat u lejuan të marrin vetëm pamje. Gjatë qëndrimit dyditorë në Kosovë, kryeministrit shqiptar i ka mbetur për t’u takuar edhe […]