Politike Vendi

Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në maksimum që të kujdesen për personat me nevoja të veçanta. Po ashtu edhe për pozicion më të mirë në shoqëri për gruan. Ai shtoi se investimi në arsim është një nga shtyllat e programit parazgjedhor. Edhe […]

Politike Vendi

Glauk Konjufca: Tash është koha që shqiptarët e RMV-së të votojnë për ndryshim

Lëvizja Vetëvendosje po e shprehë mbështetjen ndaj koalicionit “Tash është koha”, përmes pjesëmarrjes së figurave të rëndësishme të këtij subjekti në tubimet e fushatës zgjedhore të koalicionit ASh-AAA. Gjatë tubimit në Kumanovë, ka marrë pjesë ish ministri i jashtëm i Kosovës dhe zyrtar i lartë i VV-së, Glauk Konjufca, i cili në fjalimin e tij […]

Politike Rajoni

Deputeti i VV’së kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt

Pas disa vdekjeve që tashmë është duke i hetuar prokuroria që kanë ndodhur në QKUK, është kërkuar dorëheqja e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemajt, raporton Gazeta Express. Këtë kërkesë e kanë pasur nga Lëvizja Vetëvendosje, parti që udhëhiqet nga Albin Kurti. Deputeti i kësaj partie,  Hajrulla Ceku ka shkruar në Facebook se Zemaj duhet të […]

Politike Vendi

Ilire Dauti: Do të ulim shpenzimet joproduktive dhe do të rrisim investimet kapitale

Ilire Dauti është kandidate për deputete në zonën zgjedhore numër 6, nga koalicioni “Tash është koha” i përbërë nga Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa, për zgjedhjet e parakohshme kuvendare në Maqedoninë e Veriut. Telegrafi Maqedoni, deri në fund të fushatës do të bëjë intervista me përfaqësues të listave të partive politike kryesore në vend për […]

Politike Vendi

Sela: Shqiptarët 18 vite nderuan dëshmorët jo BDI-në, por tani do t’i dënojnë mashtruesit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha se votuesit shqiptarë asnjëherë nuk janë mashtruar dhe nuk mashtrohen siç shpreson BDI. “Vota e deritanishme për këtë subjekt ka qenë për të nderuar gjakun e derdhur, por në përgjimet e fundit shqiptarët e mësuan se kush është BDI dhe tani do t’i dënojnë ata”, tha Sela […]

Politike Vendi

Zaev: Kreditë i kemi marrë për qytetarët, që ta kalojnë më lehtë krizën e pandemisë

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në debat me kreun e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i përmendi 11 vitet qeverisje të OBRM-PDUKM-së, ku sipas Zaevit, sundonte frika dhe pakujdesi ndaj shëndetësisë. “E dinë punonjësit shëndetësor kush kujdeset për ato. E dinë se çdo vit do t’u rriten pagat për 10%. Për këtë shkak i mbajmë këtu, dhe […]

Politike Vendi

Denis Terziu anëtar i Degës në Çair braktis Koalicionin ASH-AA,kalon në BDI

Vazhdojnë pakënaqësitë brenda koalicionit ASH-AA në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut që kanë rezultuar me dorëheqje të reja informon TetovaSot. Me këtë rast Denis Terziu nuk do të jetë më anëtar i Degës në Çair.Ai ka dhënë dorëheqje të parevokueshme duke thënë se :” me pisllëqet e fshehura që ka […]

Politike Vendi

Ahmeti nga Dibra: Idenë për Kryeministër shqiptar, nuk mund t’a ndalë asgjë

Bashkimi Demokratik për Integrim në shpalosjen e programit zgjedhorë për zgjedhjet parlamentare të parakohshme parlamentare që mbahem me 15 korrik, qëndroi në Dibër, ku kryetari i partisë, z. Ali Ahmeti para të pranishmëve u shpreh se asnjë ëndërr nuk i ka mbetur pa realizuar deri më tani edhe pse ëndrrat janë të pafund. “Po hapim […]

Politike Vendi

Sela: Ahmeti për 18 vite nuk mundi të jetë kryeministër i shqiptarëve

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa kanë vazhduar fushatën në Sllatinë të Tetovës. Kreu i ASH-së, Ziadin Sela theksoi se 15 korriku shqiptarët vendosin se kush do të jetë kryeministri i tyre, duke akuzuar kreun e BDI-së Ali Ahmeti që për 18 vite nuk mundi të jetë kryeministër i shqiptarëve. 18 vite me radhë shqiptarët […]