Bota

Situata nga koronavirusi, vetëvritet ministri gjerman

Ministri i Financave i shtetit gjerman të Hesse, Thomas Schäfer, dyshohet se është vetëvrarë. Kryeministri i shtetit Volker Bouffier është shprehur se një vendim të tillë ministri mund ta këtë marrë pasi ishte “thellësisht i shqetësuar” për mënyrën e trajtimit të pasojave ekonomike të koronavirusit. Schäfer, 54-vjeç, u gjet i vdekur afër në shinat e […]

Vendi

Publikohen çmimet e reja të derivateve

Me vendim të Komisionit Rregullator të Energjetikës, çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për 1.00 denarë dhe do të kushtojë në 48.50 denarë / l. Benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 1.50 denarë dhe do të kushtojë 50,50 den / l. Çmimi për EURODIESEL do të rritet për 0.50 denarë për litër […]

Lajme Vendi

Kthimi i shtetasve të Maqedonisë së Veriut, priten fluturime nga Vjena dhe Baseli

Shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët janë paraqitur për fluturimet humanitare pritet sot të arrijnë në vend me fluturime nga Vjena dhe Baseli. Mbrëmë pas mesnatës pritej aeroplani me 180 shtetas tanë të aterojë në aeroportin e Shkupit nga Boni. Në pajtim me protokollet për karantinë shtetërore, qytetarët do të nisen drejt […]