Vendi

Çmime të reja të benzinës dhe dizelit

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës të cilat do të vlejnë deri të hënën e ardhshme. Benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 0.50 denarë dhe do të kushtojë 50,00 den/l. Çmimi për EURODIESEL do të ulet pët 1 denarë për litër dhe do të kushtojë 45.00 […]

Rajoni

Covid 19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania rekord në Europë

Në luftën kundër Koronavirusit duket që rol vendimtar do të kenë kapacitet spitalore. Shqipëria renditet ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve në spitale në raport me popullsinë, po ashtu edhe Spanja dhe Italia, të cilat deri më tani janë më të goditurat  nga pandemia në Europë. Nga ana tjetër renditet Gjermania, e […]

Vendi

Seancë e Qeverisë, shqyrtohet mundësia e masave më restriktive

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në ora 11:30 do të mbajë mbledhje. Kryeministri Oliver Spasovski dhe ministrat e Shëndetësisë Venko FIlipçe nuk e përjashtojnë mundësinë e vënies së masave restriktive shtesë nëse për atë marrin rekomandime nga Komisioni për sëmundje ngjitëse në luftën kundër pandemisë. Konkluzionet nga seanca, siç informojnë nga qeveria […]

Vendi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vendin tonë do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus 1 deri në 6, ndërsa e ditës prej 7 deri në 17 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot me diell. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 3 […]