Kuriozitete

Fotot tronditëse tregojnë se si ngjala del nga barku i zogut gjatë fluturimit

‘Nënë Natyrë’ duhet të jetë një fanse e tmerrit. Disa foto të reja tregojnë momentin e tmerrshëm që një ngjalë del nga stomaku i një zogu – një skenë që duket e përshtatshme për filmin “Alien”, transmeton Telegrafi. Shkrepja, që vlerësohet një në një milion, e shkrepur nga fotografi amator Sam Davis në Delaware, tregon […]

Kuriozitete

Fotografia e saj nudo në spital bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet pacientja e infektuar me Covid: Më thanë të hiqja rrobat

Fotografia e vajzës nga Beogradi që ishte e zhveshur në spital ku po trajtohet për Covidin, ka bërë xhiron e rrjetit. Anastasia M u fotografua vetëm me të brendshme në një dhomë të spitalit Arena. Këtë e ka shpjeguar duke thënë se duhet të bënte EKG, ndaj i kishin thënë që të hiqte rrobat. “Ata […]

Kuriozitete

Gruaja me gojën “më të madhe në botë” fiton 15 mijë dollarë për çdo video që publikon në rrjete sociale

Një grua që pretendon se ka “gojën më të madhe në botë” ka shpjeguar në TikTok se si tipari i fytyrës e ka ndihmuar të fitojë afërsisht 15,000 dollarë për çdo video që poston. Goja e madhe e Samantha Ramsdell ka bërë që videot e saj të bëhen virale. 30-vjeçarja fitoi gati 740,000 ndjekës gjatë […]

Kuriozitete

Prindërit i vendosin emrin e çuditshëm vajzës vetëm për të përfituar internet falas

Një çift nga Zvicra i kanë vendosur një emër të çuditshëm vajzës së tyre. Ajo quhet Twifia. Çifti shpjegon se rastësisht panë një reklamë në Facebook nga një kompani lokale e quajtur Twifi, ku thuhej se nëse e quani fëmijën Twifia ose Twifius, do të përfitonin internet falas për 18 vite rresht. Ata vendosën që […]

Kuriozitete

Të dielën bëhet ndërrimi i orës

Të dielën, nesër, do të ndryshohet ora për një orë prapa. Në momentin kur ora do të shënojë 03:00, akrepat duhet të kthehen për një orë prapa, në ora 02:00. Në këtë mënyrë rikuperohet ora “e humbur” në fund të marsit duke vijëzuar orët me lëvizjen e diellit. Në mëngjes mund të flini për një […]

Kuriozitete

Nuk po arrini që t’a shisni dot? Zbuloni ‘çelsin’ e suksesit, ja si të shisni makinën tuaj ‘sa hap e mbyll sytë’

Nuk shisni dot makinën?! Më poshtë keni këshillat e vlefshme që ta realizoni në mënyrë të suksesshme. Rregulloni detajet e rëndësishme Çdo blerës nuk është një ‘budalla’ dhe ai do të kryejë një kontroll të arsyeshëm të plotë të makinës tuaj kur ata mendojnë ta blejnë atë. Ata do të kontrollojnë nëse të gjitha dritat […]

Kuriozitete

Gjyshja shqiptare që po thyen rrjetin, është kthyer në një yll të ‘Tik Tok’

Një gjyshe 57-vjeçare, Burbuqe Elezi është bërë ylli i “TikTok”. Shqiptarja jeton prej 22 vitesh në Florida të SHBA, por nuk i harron kulturën dhe traditat tona. Ajo shihet në “TikTok” duke kënduar edhe kërcyer këngë e vallë shqiptare. Gjyshja 57-vjeçare rrëfeu në “Ëake Up” në Top Channel se njerëzit e duan shumë në këtë […]