Kronika Rajoni

Kosovë, e mitura sulmon fizikisht prindërit e saj

Është arrestuar një e mitur nga Obiliqi pasi që ka sulmuar fizikisht prindërit e saj. Në raportin policor thuhet se pas sulmit, prindërit kanë pranuar tretman mjekësor, shkruan lajmi.net. Me vendim të prokurorit, palët janë intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. Njoftimi i plotë i policisë: DHUNË FAMILJARE /Obiliq, 01.09.2021 – 13:00. Është […]

Kronika Vendi

Tetovë, ndërron jetë 19-vjeçarja e infektuar me Covid 19

Një vajzë 19-vjeçare është në mesin e viktimave nga koronavirusi, të regjistruar brenda 24 orëve në rajonin e Tetovës, transmeton Alsat. Koordinatori i kovid-qendrës në Tetovë, Gëzim Nuredini njofton se nga ora shtatë e ditës së djeshme deri sot në ora shtatë janë regjistruar gjithsej 7 viktima. Përveç 19-vjeçare, viktimat tjera janë të moshës 43, […]

Bota Kronika

Shqiptari qëllon 18 herë mbi ish-të dashurën në Itali: Doja ta trembja

Një 21-vjeçar shqiptar ka terrorizuar qytezën e Galipolit në Itali. Ibrahim Rudi lëshoi 18 plumba me automatik drejt ish-të dashurës. Mediat italiane shkruajnë se i riu është marrë në pyetje nga policia ku është shprehur se kishte qëlluar, por “jo për ta vrarë”. Sipas Rudit, gjithçka kishte për qëllim frikësimin e dy të rinjve me […]

Bota Kronika

Fundoset jahti në ishullin grek, 17 persona përfundojnë në det

Një jaht, që kishte të ngritur një flamur të Britanisë së Madhe, është fundosur mëngjesin e se enjtes në ishullin grek Milos. Pas fundosjes së mjetit lundrues është njoftuar dhe Roja Bregdetare rreth orës 10:30.  Në jaht raportohet se ndodheshin 17 persona që përfunduan të gjithë në det pas fundosjes. Operacioni për shpëtimin e personave që […]

Kronika Rajoni

Elbasan: Ish-polici vret gruan në prani të djalit, plumbat kapin edhe dy persona në rrugë

Policia ka dhënë informacionin mbi krimin e rëndë të ndodhur para Gjykatës së Elbasanit. Plumbat e armës së ish-efektivit të policisë që vranë bashkëshorten e tij kanë plagosur edhe një avokat dhe një kalimtar të rastit. Ora News mëson se vrasja ka ndodhur në sy të njërit prej fëmijëve të çiftit Buzo. Njoftimi i policisë […]

Kronika Rajoni

Vdes 24 vjeçarja me COVID-19 disa ditë pas lindjes së fëmijës

Një grua 24 vjeçare e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë në Mjekësinë Sportive derisa ishte nën kujdesin intensiv pasi lindi fëmijën. Pasi ka kryer lindjen në Klinikën Gjinekologjike më 29 mars ajo ishte transferuar në Mjekësinë Sportive për t’u trajtuar meqë gjendja e saj me frymëmarrje ishte rënduar, njofton Klan Kosova. Drejtori i Gjinekologjisë, […]

Bota Kronika

Dhjetëra të vdekur nga përmbytjet në Indonezi dhe Timorin Lindor

Mbi 70 njerëz humbën jetën si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut, që shkaktuan shirat në Indonezi dhe Timorin Lindor. Zëdhënësi i Agjencisë indoneziane të Zbutjes së Katastrofave, Raditya Djati, tha se 55 vetë kanë vdekur në Indonezi, ndërsa mbi 40 të tjerë janë ende të zhdukur. Këto shifra patjetër se do të ndryshojnë, […]