Koronavirus Lajme

Në RMV më shumë të shëruar se sa raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

166 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orët e fundit. Më shumë raste të reja janë regjistruar në Shkup, respektivisht 46, në Kumanovë 17, Shtip 13, Prilep 12, Tetovë 11. Nuk është shënuar asnjë viktimë ndërsa janë shëruar 224 pacientë. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve që nga fillimi i epidemisë është […]

Koronavirus Lajme

118 raste të reja me COVID-19 dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 653 teste dhe prej tyre 118 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Rastet janë të shpërndara sipas qyteteve të mëposhtme: Shkup-55, Kumanovë-12, Dibër-1, Shtip-5, Prilep-9, Tetovë-6, Strugë-1, Vels-2, Manastir-1, Ohër-3, Kavadar-4, Gostivar-2, Strumicë -1, Kriva Pallanka -2, Koçan-1, Probishtip-1, Berovë-1, Vinicë-3, Dellçevë-2, Kratovë-1, Shën Nikollë-1, Kërçovë -4. Po […]

Bota Koronavirus Lajme

Rusia regjistron vaksinën kundër Covid-19, vaksinohet vajza e Putinit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se vaksina e parë në botë kundër Covid-19 është regjistruar në Rusi. Putini theksoi se vaksina iu nënshtrua të gjitha testeve dhe provave të nevojshme. Ai gjithashtu shtoi se njëra nga dy vajzat e tij është vaksinuar dhe se ka gjendje të mirë shëndetësore, raporton AP. “Një nga vajzat e […]

Koronavirus Lajme

Aeroporti i Shkupit kthen mbrapsht nënën me tre fëmijë, të gjithë me koronavirus

Nëna me tre fëmijë, të gjithë pozitiv me Covid-19, pas testimit në një klinikë private në Shkup, kanë tentuar të largohen nga vendi për në Norvegji duke shkelur urdhrat e epidemiologëve për izolim të detyrueshëm. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së diel, ku pas njoftimit të Komisionit për Sëmundje Infektive, autoritetet e Aeroportit të Shkupit […]

Koronavirus Lajme

Covid 19, numri i të infektuarëve në RMV gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1542 teste të realizuara 137 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Shkup-60, Kumanovë-13, Dibër-5, Shtip-16, Prilep-3, Tetovë7, Srugë-1, Veles-3, Manastir-5, Ohër-1, Gostivar-11, Koçan-1, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Vinicë-1, veti Nikollë-3 Kërçovë-5. Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjisturar 103 pacientë […]

Koronavirus Lajme

Raporti javor: Zvogëlohet numri i rasteve të reja me Covid-19 në Maqedoni

Instituti për Shëndet Publik sot e publikoi raportin javor për periudhën 13-19 korrik, në të cilën evidentohet zvogëlim i numrit të rasteve të reja dhe personave të shëruar, ndërsa rritje të numrit të personave të vdekur në krahasim me javën paraprake. Në periudhën e dhënë janë bërë 8.161 testime (1.834 më pak nga periudha prej […]

Koronavirus Lajme

Statistikat e fundit të COVID-19, përsëri numri i lartë i rasteve të reja

Gjashtë viktima dhe 153 raste të reja me Covid-19, shërohen 75 pacientë Gjatë 24 orëve të fundit nga 1279 testime të realizuara, 153 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Janë shëruar 75 pacientë, kurse fatkeqësisht jetën e kanë ndërruar 6 pacientë të diagnostifikuar me Covid-19. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin […]