Filma Kuriozitete

Destinacionet nga seria “Game of Thrones” që mund të vizitoni në jetën reale

Kur “Game of Thrones” transmetoi sezonin e tetë dhe të fundit në pranverën e vitit 2019, fansat u desh t’i jepnin lamtumirën personazheve të dashur. Për fat të mirë, destinacionet në jetën reale, shumë prej tyre parqe kombëtare ose vendet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, janë vende që mund t’i shihni në të vërtetë, transmeton […]

Filma

9 filma për të gjithë romantikët

Të paktën një ditë në javë, trajtojeni veten me një gotë verë dhe një film të mirë. Më poshtë ju kemi renditur disa nga filmat, që bekojnë zemrën tonë romantike dhe na bëjnë të ëndërrojmë gjatë.“Never Been Kissed”Ka shumë filma të Drew Barrymore që duhen parë me patjetër! Pooor kemi zgjedhur historinë, ku ajo luan […]

Filma

10 filmat dramë të viteve të fundit

Skenaristi Lasse Hallstrom në qendër të këtij filmi ka vendosur figurën e qenit dhe të zotit të tij i cili ndërron jetë. Hachi njihet si qeni më i famshëm në botë dhe pasi pronari i tij ndërroi jetë ai nuk e pranoi kurrë këtë fakt. Ai shkoi tek stacioni i trenit ku e priste për […]

Filma

Netflix rekord abonentësh gjatë izolimit të koronavirusit

Analistët kishin parashikuar që Netflix të shtonte 8.22 milionë abonentë të rinj ndërsa vetë Netflix priste jo më shumë se 7 milionë.Netflix rekord abonentësh gjatë izolimit të koronavirusitAksionet e Netflix u rritën me shpejtësi pasditen e së Martës pasi pioneri i streaming zbuloi se ka shtuar mëse dyfishin e abonentëve që kishte pritur. Kompania shtoi […]

Filma

Disa detaje që nuk i dinit mbi La Casa de Papel

Është mëse e natyrshme që kushdo që ka parë sezonet e “La Casa de Papel” të pyesë veten nëse bëhet fjalë për një histori të bazuar në ngjarje reale. Përgjigjja e shkurtër? Jo, është komplet trillim. Sidoqoftë, ka aspekte të rëndësishme në serial, të cilat shërbejnë si homazhe për historinë, artin dhe filozofinë. Që prej […]

Filma Kulturë/Art

7 Filmat që duhet t’i shikoni patjetër në NETFLIX

I krijuar në vitin 1997, Netlix u bë një nga shërbimet më të rëndësishme në mbarë botën, duke shfaqur filma, seriale dhe përmbajtje të tjera origjinale për miliona njerëz të cilët shpenzojnë kohën të mbyllur duke përdorur televizorin, kompjuterin apo edhe ekranet e smartfonëve. Meqenëse ka mijëra produksione filmike në katalog, ka gjasa që mund […]