U ndriçua në solidaritet me disa nga vendet më të prekura nga koronavirusi, duke treguar ngjyrat kombëtare jo vetëm të Kinës, por edhe të Italisë dhe Spanjës.

Këtë javë, Burj Khalifa i Dubait, rrokaqielli më i lartë në botë, ndezi edhe një herë dritat e tij, për t’i kujtuar njerëzit të qëndrojnë në shtëpi dhe se “ne jemi të gjithë në këtë së bashku”, transmeton lajmi.net.

Të mërkurën e kaluar, kulla shfaqi mesazhin e saj për të ndjekur masat e karantinës në gjuhë të ndryshme, përfshirë edhe gjuhën shqipe.

Ajo u pasua nga një siguri se bota është së bashku në këtë kohë krize.

By I ZH

Leave a Reply