Lajme Zgjedhjet 2020

Republika e Maqedonisë së Veriut me Qeveri të re

Me 62 vota pro dhe 51 kundër,  deputetët e Kuvendit të republikës së Maqedonisë votuan qeverinë e re të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pro votuan deputetët e shumicës parlamentare, ndërkohë ashtu edhe siç paralajmëruan gjatë debatit deputetë e opozitës votuan kundër. Ndërkohë deputeti Arben Ziberi ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Për këtë arsye ai […]

Lajme Vendi

Moti Sot

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 18, ndërsa ajo e ditës prej 33 deri në 39 gradë. UV-indeksi do të jetë 9. Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të […]

Lajme Rajoni

Haradinaj: Unë nuk po kuptoj, 600 euro rrogë edhe prap ik prej Kosovës, çka po lypni ma shumë?

Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e udhëhequr është duke përcjell statistika e qytetarëve që po dalin nga vendi. Në një konferencë pas mbledhjes së Qeverisë, duke iu përgjigjur pyetjes nga Indeksonline, Haradinaj ka thënë se Kosova nuk po dëshiron të dorëzohet para kësaj gjendje. Në vazhdim ai thotë që në Kosovë rrogat jan mesatare […]

Lajme Rajoni

Lajm i mirë/ Foshnja 12 ditëshe bën ndërhyrjen delikate në zemer tek QSUT dhe ia del mbanë, pamje nga salla e reanimacionit

Manastirliu ka dhënë lajmin e bukur se tek një fosnjë vetëm 12 ditësh është kryer me sukses një operacion në zemër. TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë në faqen e saj në Facebook lajmin e mirë për një ndërhyrje me sukses tek një bebe 12 ditësh. Manastirliu shkruan se ndërhyrja […]

Lajme Rajoni

Pema që po i çmend të gjithë në Shqipëri, askush nuk ia gjen emrin

Dy foto të publikuara nga faqja “Gramshi tek ju” me mbishkrimin “Kush më thotë çfarë fruti është”, ka hasur në një varg reagimesh në rrjetin social Facebook. Bëhet fjalë për një pemë e cila është fotografuar në fshatin Plepas të Njësisë Administrative Tunjë. Autori ka dashur të saktësojë llojin e frutit dhe në profilin e […]

Lajme Vendi

412 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (27/28.08.2020) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 412 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse. Ministria për Punë të Brendshme apelon tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga ana e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe që kanë për qëllim ballafaqimin me […]